2426/102
Trækasse af mahogni indvendig delvist beklædt med grøn velour, indeholdende diverse beholdere af glas, flere med låg af sølvplet, samt ekstra rum. Låg med indlæg af perlemor med initialer. 20. årh.s begyndelse. H. 16. B. 30. D. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med flere finérskader. Flere glas med skår.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud