2414/102
Et sæt på seks kinesiske paneler af sortlakeret træ med dreamstone og kalligrafi, delvis med inskription. 20. årh.s begyndelse. Hvet panel 96×19. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Inskription falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag