2414/​102

Et sæt på seks kinesiske paneler af sortlakeret træ med dreamstone og kalligrafi, delvis med inskription. 20. årh.s begyndelse. Hvet panel 96×19. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Inskription falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK