836/166
Francois Boucher, stil, 18. årh.
Et par klassiske scenerier med Diana og Actaeon og Leda og svanen. Usignerede. Olie på lærred. Hver 62×125. (2).
Proveniens: Gunnar Mikkelsen.
Malerier, skulpturer og bøger, 27. november 2012
Vurdering
Hammerslag