2424/1297
Diamant- og safirbroche af 10 kt. hvidguld og sølv prydet med old mine-cut og rosenslebne diamanter samt baguettslebne safirer. L. 5,5 cm. Vægt ca. 8,5 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler to safirer.
Smykker og Fashion, 12. juni 2024
Vurdering
Hammerslag