1405/121
Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)
Vinterlandskab ved solopgang. Sign. Adolph Larsen 1916. Olie på lærred. 31×43.
Hul (ca. 0,5 cm).
Ældre malerier og møbler, 27. januar 2014
Vurdering
Hammerslag