2447/6
Fire musikanter af hvidmalet kunststen, opsat på sokler af sandsten. 20. årh. H. ca. 140 inkl base. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Tamburin med reparation.
Vurdering