2437/943
Jens Ølsgaard (f. Hygum 1864, d. 1958)
“Quai de seine”. Sign. monogram, 1918. Akvarel på papir. Bladstørrelse 31×48.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Enkelte fugtpletter. Let bølget paper.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag