Foto endnu ikke klar
879/1184
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Unika bordbænk af massiv kaukasisk valnød. Afrundet top med to solide ben med synlige samlinger. Udført og sign. 1972 af Jacob Hermann, stemplet monogram. H. 45. L. 180. B. 31.
Proveniens: Nær ven af Jacob Hermann.
Design, 4. juni 2018
Vurdering
Hammerslag