1444/1656
Fransk kamingarniture af forgyldt bronze og hvid marmor, bestående af et par kandelabre, hver med to lysarme samt kaminur, med skive af hvid emalje dekoreret med blomster og bladværk i farver. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. Kaminur H. 48. B. 34. D. 14. Kandelabre H. 42. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og 2 x Optræksnøgle medfølger.
Varia, 30. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud