2104/857
Dansk møbeldesign
Lænestol med ben af eg og negle af teak, betrukket med grønt velour. 1950erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med slitage.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud