2436/629
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på seks stole af palisander. Sæde betrukket med beige uld. Model 79. Formgivet 1966. Udført og mærket hos J.L. Møller. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag