12008/97
Hans Christian Vantore (f. Kettinge, Lolland 1861, d. København 1928, navneskift fra Hansen 1904)
Portræt af kvinde. Sign. H.Chr.H. 1890. Olie på lærred. 53×45.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag