2445/​921

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et par lænestole af eg, betrukket med stribet uld. Udført hos EG Kvalitetsmøbel. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og mindre huller.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

853301 (Autobud) 11.500 DKK
1083016 11.000 DKK
853301 10.500 DKK
1083016 (Autobud) 10.000 DKK
953281 10.000 DKK
1083016 7.000 DKK