2440/​935

Dansk møbeldesign

Taburet med stel af teak, betrukket i sæde med lyst bouclé. 1960'erne. H. 57. L. 63.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løse samlinger. Professionelt nybetrukket.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?