2124/50
Nyrokoko bombéformet kommode med vitrineoverdel af nøddetræ, rigt prydet med skæringer i form af bladværk og muslinger. 19. årh. H. 210. B. 110. D. 56.
Restaureret. Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag