2427/594
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Kongemønster”. Et lille forskærersæt samt en sauceske med skafter af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. Forskærersæt: L. 28,4 og 24. Sauceske: L. 18,6. (2)
Georg Jensen kartonæske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Æske med slitage.
Fra
i
Vurdering
103054 | ||
910080 | ||
976304 |