2427/​597

Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)

Vandkande af sterlingsølv med hamret overflade. Buet hank beviklet med flet. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1936. Vægt 450 gr. H. 15,2.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

12 bud

1011376 (Autobud) 4.000 DKK
855589 4.000 DKK
1011376 3.800 DKK
855589 3.600 DKK
1011376 3.400 DKK
838145 (Autobud) 3.200 DKK
855589 3.000 DKK
838145 2.900 DKK
898292 2.800 DKK
920941 2.700 DKK
873649 2.600 DKK
817611 2.500 DKK