2003/2023
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Seamaster de Ville. Mekanisk værk med manuelt optræk og dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere flex lænke af delvist forgyldt stål. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Beskrivelse er ændret.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Manglende krone. Uret kan ikke stilles. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud