2121/720
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra "“Die Geschicte vom teuren Brot”. Sign. Jorn 72, H.C. Litografi i farver. Lysmål 41×52.
Litteratur: Van de Loo nr. 418
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag