12013/66
Udtrækkeligt spisebord af birketræ eller elmetræ. Empireform, 20. årh.s begyndelse. H. 75. L. i alt 430. D. 110.
Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag