2431/131
Hollandsk barok lysekrone af mesing, profileret stamme med 12 lysarme i to etager samt forskellige spejlreflekser med ornamenter og fugle. 17. årh.s slutning. H. 104. D. 73.
Brugsslitage.
Fra
i
Vurdering