1243/1610
Børsvægt af messing med tilhørende lodder i æske. Mærkat fra F.A Thiele instrumentmager, Kjøbenhavn, samt børstragt af messing. Ca. 1900. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 25. oktober 2012
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|