1243/​1610

Børsvægt af messing med tilhørende lodder i æske. Mærkat fra F.A Thiele instrumentmager, Kjøbenhavn, samt børstragt af messing. Ca. 1900. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Varia, 25. oktober 2012

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

750 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
750 DKK