2048/​335

Bowle af hammerslået og forsølvet metal, gennembrudt kant støbt med engle. 20. årh. H. 21. Diam. 31.

Irret indvendig. Aflejringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK