2048/335
Bowle af hammerslået og forsølvet metal, gennembrudt kant støbt med engle. 20. årh. H. 21. Diam. 31.
Irret indvendig. Aflejringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag