2009/933
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af grålakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.
Brugsslitage. mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud