2027/719
Dansk møbeldesign
To-delt skænk af teak, front med tre skuffer, to jalousilåger og fire låger. 1960'erne. H. 167. B. 190. D. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lukkemekanisme i øverste sektion med mindre defkter. Let løse ben.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag