Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
Landskab. Sign. Karl Bovin, 1942. Olie på lærred. 46×64.
Udstillet: Dansk Kunst, Charlottenborg, 1942. Udstillet: Kunstforeningen, København, 1943, Kat. nr 34. Proveniens: Svend Benning, København.
Behov for let overfladerensning. God stand.
1056980 | ||
175789 | ||
1056980 | ||
1158640 | ||
1116949 |