2050/351
Kinesisk paraplyholder af porcelæn, dekoreret i farver med fugle og træer i felter omgivet af buddhistiske symboler, sommerfugle og blomster på forgyldt grund. Mærket Qianlong, men 20. årh.s slutning. H. 47. Diam. 21.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag