Foto endnu ikke klar
895/196
Andrei Nikolaevich Schilder (f. Skt. Petersborg 1861, d. sst. 1919)
Forårsdag i skovens udkant med huse nær en flod, antagelig i Finland. Sign. Andrei Schilder (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 100×133.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russian@bruun-rasmussen.dk
Russisk auktion, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag