2045/251
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Forårsskov med udsigt til en fjord. Sign. F. R. Olie på lærred. 24 × 31.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 709, 2007 nr. 615.
Enkelte mindre retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
56 bud