2035/33
Venetiansk blackamoor af malt og forgyldt træ, stående med fakkel og stage i gondol. Piedestal “behængt” med gyldent tæppe. 19. årh. H. 186 cm.
Aldersrelaterede spor, rever og afslag. Enkelte reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020
Vurdering
Hammerslag