2035/​33

Venetiansk blackamoor af malt og forgyldt træ, stående med fakkel og stage i gondol. Piedestal “behængt” med gyldent tæppe. 19. årh. H. 186 cm.

Aldersrelaterede spor, rever og afslag. Enkelte reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag