1513/1600
Stor tysk prydvase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, sider med hanke i form af bukkehoveder. Stemplet Fürstenberg. 20. årh. H. 47 cm.
Limet på lågknop.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag