1513/​1600

Stor tysk prydvase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, sider med hanke i form af bukkehoveder. Stemplet Fürstenberg. 20. årh. H. 47 cm.

Limet på lågknop.

Varia, 26. marts 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK