12147/​136

Renæssancekiste af egetræ. Dateret 1637. H. 77. B. 96. D. 52.

Formentlig ombygget. Mangler lås. Revne i låg. Desuden almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
500 DKK