12147/136
Renæssancekiste af egetræ. Dateret 1637. H. 77. B. 96. D. 52.
Formentlig ombygget. Mangler lås. Revne i låg. Desuden almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag