1949/​41

Jaeger-LeCoultre

bordur i kasse af messing i form af miniature klædeskab, front med gennembrudte døre, på firsidede ben. Mærket “Jaeger-Le Coultre”, undersiden stemplet 337. 20. årh. H. 16,5 cm. B. 10,5 cm. D. 6 cm.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK