1949/41
bordur i kasse af messing i form af miniature klædeskab, front med gennembrudte døre, på firsidede ben. Mærket “Jaeger-Le Coultre”, undersiden stemplet 337. 20. årh. H. 16,5 cm. B. 10,5 cm. D. 6 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag