2438/86
Louis XVI hjørneskab af fyrretræ, to-delt, front med to døre, bag hvilke hylder. 18. årh.s slutning. H. 227. B. 102. D. 57.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag