Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)
Rejsende på en sti i et sydlandsk landskab. Sign. O. B. Pen, blyant og lavering på papir monteret på papir. 18×23.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 425, 1981 nr. 819.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021