2110/30
Lågpokal og et par vaser af krystalglas med montering af forgyldt bronze, pokal med hanke i form af vædderhoveder, vaser opsat på firsidede fodstykker med dyrepoter. 20.-21. årh. H. 25–39. (3)
Den ene vase og pokal med delvis løs montering. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag