877/​718

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Trone II - Det er kun sjovt at være smuk når andre er grimme”, 1991. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 210×140.

Proveniens: Franz Pedersens Kunsthandel, Horsens. Proveniens: Dansk privatsamling.

Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018

Vur­dering

300.000–350.000 DKK

Hammerslag

235.000 DKK