2414/248
Morter af marmor, prydet med udhugget dekoration i relief, hanke i form af maskaroner. Arkaisk stil, sydeuropa 19. årh. H. 12 cm Diam. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag