2118/941
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af teak med underliggende hylde af flet samt skjult skuffe integreret i sarg. Opsat på tilspidsende ben. Model 35. Udført ca. 1960'erne hos Haslev Møbler. H. 50. L. 49. B. 34,5. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||