2043/806
Dansk design
“Kongelys”. Et par bordlamper med stel og kegleformet top af messing, skærm af akryl. Udført hos Horn Belysning. H. 56. Diam. 45. (2)
Let brugsslitage. Enkelte minimale ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag