2047/930
Dansk møbeldesign
Et sæt på tre barstole med stel af massivt eg, justérbare sæder betrukket med sort skind. 1940erne. H. 74–93. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger. Skind med større huller og defekter.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud