2009/​2026

Omega

Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Constellation, ref. 5950055. Quartz værk. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af 18 kt. guld med foldespænde. Omkreds ca. 16,5 cm. Samlet vægt ca. 63 g. Urets diam. 23 mm. 1980'erne.

Fremstår med alders- og brugsspor, herunder overfladiske ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK