1635/1699
Engelsk tea caddy af rodtræ og palisander, prydet med intarsia og indlægninger af messing og perlemor, indeholdende to thedåser. 19. årh. H. 16,5. L. 29. B. 18.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre fugtskjolder på front.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud