2132/725
Niels Bjerre (f. Lemvig 1864, d. Frederiksberg 1942)
Vinterlandskab med en gård på Djursland. Sign. N. B. 1914. Olie på lærred. 38×45,5.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag