2426/​905

Dansk møbeldesign

Sofabord med stel af eg, konveks plade af teak med delvist kehlet kant. Tilspidsede ben med “sko” af teak samt messingsprosser. 1950–60'erne. H. 54. L. 133. B. 52,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

827879 2.000 DKK