12124/50
Edith Geert (f. 1908, d. 1983, dansk maler)
Opstilling med frugt og blomster. Sign. Edith Geert. Olie på lærred. 75×105. Indrammet.
Øverst i højre side er der en ca. 2 cm. revne i lærredet.
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Hammerslag