12039/160
Lauritz Jessen (f. Napassoq, Sukkertoppen 1917, d. 1982)
Grønlandsk fugl af fedtsten. Sign. Therkild Josefsen 85 samt Portræt af udskåret træ Sign. L Jessen GHB 1958. Fuglen H. 9. Portræt H. 17. (2)
Pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag