Italiensk maler, 18.-19. årh.
Tilbedelsen af helligånden flankeret af helgener. Predella. Guldgrund. 36×78.
Proveniens: En dansk herregård.
Afslag og afskalninger. Restaureret. Retoucheringer. Krakeleringer. Antageligt sammensat af gamle og nye dele.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
18 bud