2012/​9046

Usædvanligt højt svensk vitrine- eller bogskab af hvidmalet træ, med fem regulérbare hylder. 19./20. årh. H. 324. B. 130. D. 52.

Proveniens: Grev Magnus Stenbock, Herborum slot i Sverige.

Senere bemaling og patinering. Nøgle medfølger.

Bemærk venligst skabets højde (324 cm).

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK